Arrestohet shpërndarësi i kokainës në Tiranë, i gjenden euro e telefona që i mbante peng në këmbim të drogës

Arrestohet shpërndarësi i kokainës në Tiranë, i gjenden euro e telefona që i mbante peng në këmbim të drogës

TIRANË-Një 41-vjeçar është arrestuar nga policia në kryeqytet pasi është kapur me 306.6 gr kokainë si dhe një sasi të konsiderueshme parash. I arrestuari është E.J banues në Tiranë dhe është kapur falë operacionit të koduar 'Hostage' ku i arrestuari ishte bërë gati që ta shiste disa doza kokaine në rrugën e 'Durrësit' në kryeqytet.

Pas kontrollit të ushtruar më pas në banesën e të arrestuarit u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale dy qese më kokainë (306.6 gramë).

Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesë iu gjetën 1 500 euro dhe 46 000 lekë të reja, që dyshohet se janë përfituar nga shitja e lëndës narkotike, si edhe 14 telefona smartfon, që poseduesi i lëndës narkotike ia mbante si peng për kokainën personave të ndryshëm, në shkëmbim të kokainës.

I arrestuari akuzohet për  “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike.”

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Çuçi takon Braverman: Gjuha ndaj shqiptarëve e patolerueshme! Të amnistohen ata që punojnë në mënyrë të ndershme, por që janë pa viza

Çuçi takon Braverman: Gjuha ndaj shqiptarëve e patolerueshme! Të amnistohen ata që punojnë në mënyrë të ndershme, por që janë pa viza