Shoqëroi qytetarin pa arsye dhe e dhunoi brenda komisariatit nr.4, pezullohet polici në Tiranë! Si tentoi të manipulonte ngjarjen

Shoqëroi qytetarin pa arsye dhe e dhunoi brenda komisariatit nr.4, pezullohet polici në Tiranë! Si tentoi të manipulonte ngjarjen

Komisariati nr.4 në Tiranë

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka pezulluar efektivin Nderim Cami nën akuzën se ka dhunuar fizikisht një person të shoqëruar brenda komisariatit nr.4 në Tiranë.

33 vjeçari ka shoqëruar pa arsye të ligjshme qytetarin Z.Z në dhjetor të vitit 2022 dhe më pas e ka dhunuar këtë të fundit gjatë qëndrimit në komisariat duke i shkaktuar dëmtime fizike.

Për të shmangur pasojat, polici ka dorëzuar një kallëzim ndaj të shoqëruarit duke e akuzuar për kundërshtim të punonjësit të policisë.

Ndaj Nderim Camit rëndojnë akuzat për veprat penale Kryerja e veprimeve arbitrare” dhe “Kallëzimi i rremë”.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Vllaznia/ Ndeshja e kthimit në Conference League, Thomas Brdaric: T'i japim UEFA-s një pikturë të mirë të Shqipërisë

Vllaznia/ Ndeshja e kthimit në Conference League, Thomas Brdaric: T'i japim UEFA-s një pikturë të mirë të Shqipërisë