Artistët shqiptarë këndojnë “Hallelujah”, perlën muzikore të Leonard Cohen!

Ndonëse, ditëve të karantinës për shkak të pandemisë COVID 19 gradualisht po u vjen fundi, artistët shqiptarë, brenda edhe jashtë vendit vazhdojnë, që të sjellin muzikë cilësore nga shtëpitë e tyre.

Kësaj here sopranoja Klodiana Brahimi bashkë me këngëtaren e muzikës së lehtë Klodiana Vatën interpretojnë këngën, “Hallelujah” e Leonard Cohen, e cila është cilësuar nga kritika ndërkombëtare, si një ndër perlat muzikore më të njohura.

Nën shoqërinë e pianistes Dorina Saraci, violinistja Stela Prela dhe ccelistit Enea Nushi artistët realizojnë këtë bashkëpunim nga Shkodra, Tirana dhe Italia.

Kantautori Leonard Cohen e kompozoi këngën “Hallelujah” për albumin “Various Positions” (1984), por njohja e saj më e madhe ka qenë pas interpretimit të jashtëzakonshëm të këngëtarit amerikan Jeff Buckley.

v.d./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Serbi, ushtria refuzon urdhrin e Vuçiç, mijëra qytetarë protestojnë kundër masave anticovid