Artisti krijon iluzion optik, kthen gërmadhat në vepra arti (FOTO)

Grafiti i krijuar nga artisti Vele

Artistët në mbarë botën shpesh dalin në rrugë për të krijuar piktura mahnitëse dhe skulptura që frymëzojnë ose argëtojnë njerëzit.

Rodrigo Miguel Sepúlveda Nunes po i kthen muret e braktisura në kryevepra që duket sikur janë gdhendur në gur, por në realitet ai përdor vetëm bojë llak për të krijuar një iluzion.

Aristi portugez i hedh videot dhe fotot  në faqen e Instagram-it  të tij.

Në një intervistë për  Insajder ai tha se filloi të pikturonte në moshën 14 vjeç dhe gjatë gjthë viteve ai e përsosi artin e tij dhe kaloi në artist grafik ku studioi animacionin.

"Unë në fillim mendoja  se grafitti ishte një akt rebelimi në fëmijëri, por e vërteta është se është bërë jeta dhe fokusi im", tha artisti.

Ai tha se e konsideroi veten një artist profesionist që nga viti  2007 dhe që prej asaj kohe puna e tij është paraqitur në ekspozita dhe në muret e gjithë Portugalisë.

Ora 13:21
Artisti krijon iluzion optik, kthen gërmadhat në vepra arti
1/11
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Agron Duka ‘përfshinë’ edhe të vëllanë në fushatë: Me 25 prill do bëjmë gol të gjithë bashkë