Asnjë humbje jete dhe 48 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Asnjë humbje jete dhe 48 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Asnjë humbje jete nga COVID-19 nuk është regjistruar, ndërsa janë raportuar 48 raste me virusin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 7 pacientë, prej të cilëve vetëm 1 është në gjendje të rënduar.

Janë kryer 1,110 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 48 qytetarë, në këto bashki: 14 në Tiranë, 4 në Shkodër, Durrës, Vlorë, 3 në Gjirokastër, Berat, Elbasan, 2 në Himarë, Sarandë, 1 në Tropojë, Shijak, Fier, Lushnje, Divjakë, Memaliaj, Devoll, Kolonjë, Kuçovë.

Janë 352 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Janë shëruar 33 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 270,474 që nga fillimi i epidemisë.

Siç shihet edhe nga njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë, situata e pandemisë në vendin tonë është e qëndrueshme dhe drejt përmirësimit.

Statistika (13 Prill 2022)

 • Raste të reja ditore          48
 • Të shëruar në 24 orë       33
 • Të shtruar në spitale         7
 • Humbje jete në 24 orë      0
 • Testime ditore                 1,110
 •  
 • Testime totale               1,789,363
 • Raste pozitive                   274,320
 • Raste të shëruara               270,474
 • Raste Aktive                          352
 • Humbje jete                          3,494

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 • Tiranë            198
 • Vlorë               39
 • Fier                  27
 • Korçë              21
 • Elbasan           18
 • Gjirokastër       16
 • Berat               12
 • Shkodër           10
 • Durrës              8
 • Kukës                3

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Raporti/ Inteligjenca artificiale 'mund të zëvendësojë 300 milionë vende pune'

Raporti/ Inteligjenca artificiale 'mund të zëvendësojë 300 milionë vende pune'