Asnjë humbje jete dhe 53 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! 12 pacientë në spital, 2 në gjendje të rëndë

Asnjë humbje jete dhe 53 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! 12 pacientë në spital, 2 në gjendje të rëndë

Foto ilustruese

Asnjë humbje jete nuk është raportuar në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa kanë rezultuar pozitivë me virusin 53 qytetarë.

Rastet pozitive me COVID-19 u raportuan në këto bashki: 23 në Tiranë, 7 në Fier, nga 4 qytetarë në Gjirokastër, Sarandë, nga 2 qytetarë në Kuçovë, Divjakë, Lushnje, nga 1 qytetar në Shkodër, Mirditë, Durrës, Mallakastër, Delvinë, Maliq, Berat, Dimal, Elbasan. 

Janë 461 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 12 pacientë, nga të cilët 2 janë në gjendje më të rënduar.

Janë shëruar 53 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 270,155 që nga fillimi i pandemisë.

Statistika (07 Prill 2022)

Raste të reja ditore           53

Të shëruar në 24 orë        53

Të shtruar në spitale        12

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                   1075

 

Testime totale               1,784,345

Raste pozitive                   274,108

Raste të shëruara              270,155

Raste Aktive                            461

Humbje jete                           3,492

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Tiranë             251

Vlorë               56

Fier                  45

Gjirokastër      29

Elbasan           21

Korçë               15

Berat                14

Durrës              12

Kukës               6

Shkodër             6

Lezhë                 6

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E djathta në Shqipëri, si parti leniniste

E djathta në Shqipëri, si parti leniniste