Asnjë humbje jete dhe 79 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë, 31 pacientë të shtruar në spital, 6 prej tyre në gjendje të rëndë

Asnjë humbje jete dhe 79 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë, 31 pacientë të shtruar në spital, 6 prej tyre në gjendje të rëndë

Spitalet COVID

Asnjë humbje jete nga COVID-19 nuk është regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa 79 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin.

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 1,145 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 79 qytetarë, në këto bashki:

19 në Tiranë, 9 në Sarandë, 6 në Fier, 5 në Korçë, 4 në Lushnje, Himarë, 3 në Durrës, Berat, Skrapar, Gramsh, 2 në Vlorë, Memaliaj, Elbasan, 1 në Kukës, Tropojë, Lezhë, Krujë, Kamëz, Vorë, Dibër, Patos, Mallakastër, Selenicë, Delvinë, Gjirokastër, Dropull, Devoll.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 31 pacientë, nga të cilët 6 janë në gjendje më të rënduar.

Janë 614 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Janë shëruar 104 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 268,939 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (19 Mars 2022)

Raste të reja ditore           79

Të shëruar në 24 orë        104

Të shtruar në spitale         31

Humbje jete në 24 orë       0

Testime ditore                   1,145

 

Testime totale               1,767,043

Raste pozitive                   273,040

Raste të shëruara             268,939

Raste Aktive                        614

Humbje jete                        3,487

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë              269

Fier                  103

Vlorë                73

Kukës              35

Elbasan           29

Gjirokastër      26

Shkodër          17

Korçë               17

Lezhë              13

Durrës             13

Berat               13

Dibër                 6

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Suedia dhe Finlanda në NATO, pikat e marrëveshjes që bindën Ergogan të heq veton: Ekstradimi i ‘terroristëve’ kurdë dhe heqja e kufizimeve ndaj Turqisë për eksportet e armëve