Asnjë humbje jete dhe 87 raste të reja më COVID-19 në 24 orët e fundit! 15 pacientë në spital, 1 në gjendje të rëndë

Asnjë humbje jete dhe 87 raste të reja më COVID-19 në 24 orët e fundit! 15 pacientë në spital, 1 në gjendje të rëndë

Foto ilustruese

Asnjë person nuk ka humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa janë raportuar 87 raste të reja pozitive me virusin.

Rastet pozitive me COVID-19 kanë rezultuar në këto bashki: 38 në Tiranë, 7 në Sarandë, 5 në Lushnje, nga 4 qytetarë në Vlorë, Gjirokastër, Korçë, 3 në Pogradec, nga 2 qytetarë në Elbasan, Kuçovë, Delvinë, Divjakë, Fier, Lezhë, nga 1 qytetar në Shkodër, Kukës, Tropojë, Durrës, Krujë, Patos, Himarë, Skrapar, Peqin, Gramsh. 

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 15 pacientë, nga të cilët 1 është në gjendje më të rënduar.

Janë 453 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Janë shëruar 131 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 270,055 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (05 Prill 2022)

 • Raste të reja ditore           87
 • Të shëruar në 24 orë        131
 • Të shtruar në spitale        15
 • Humbje jete në 24 orë      0
 • Testime ditore                   1188
 •  
 • Testime totale               1,782,366
 • Raste pozitive                   274,000
 • Raste të shëruara              270,055
 • Raste Aktive                            453
 • Humbje jete                           3,492

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 • Tiranë             246
 • Vlorë               66
 • Fier                  29
 • Gjirokastër     26
 • Elbasan           19
 • Korçë               16
 • Durrës              13
 • Kukës               12
 • Berat                10
 • Shkodër           8
 • Lezhë                 7
 • Dibër                 1

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Dezinformimi dhe edukimi mediatik, AMA drejton panelin në forumin vjetor të enteve rregullatore të vendeve të Detit të Zi

Dezinformimi dhe edukimi mediatik, AMA drejton panelin në forumin vjetor të enteve rregullatore të vendeve të Detit të Zi