Asnjë humbje jete dhe vetëm 3 persona të infektuar! Situata Covid-19 në vend në 24 orët e fundit 

Asnjë humbje jete dhe vetëm 3 persona të infektuar! Situata Covid-19 në vend në 24 orët e fundit 

Foto ilustruese

Vetëm 3 persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në vend gjatë 24 orëve të fundit nga 86 testimet e kryera. Fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë humbje jete.

Nga testimet e kryera, kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 3 qytetarë, në këto Bashki: Nga 1 qytetarë në Tiranë, Lushnje, Selenicë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit. Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Janë 209 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Janë shëruar 5 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,129 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 7 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore                3

Të shëruar në 24 orë             5

Të shtruar në spitale             4

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       86

Testime totale                   1,999,922

Raste pozitive                      331,931

Raste të shëruara                  328,129

Raste Aktive                             209

Humbje jete                              3,593

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    150

Vlorë                         19

Fier                           18

Gjirokastër               5

Durrës                       4

Berat                         4

Shkodër                   5

Elbasan                     3

Lezhë.                      1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

 Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël. Elmaja kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë!

Memaliaj/ Jeta në skamje e nënës me dy fëmijë të vegjël. Elmaja kërkon ndihmë: Jemi pa shtëpi e pa bukë, lypim në rrugë!