Asnjë viktimë në 24 orët e fundit në Kosovë, regjistrohen 12 raste të reja me COVID-19

Foto Ilustruese

Situata epidemiologjike në Kosovë vijon të mbetet e stabilizuar. Në 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë dhe vetëm 12 raste të reja infeksioni.

Sipas shifrave të Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orë janë shëruar 119 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë numri i të shëruarve ka shkuar në 105.107.

Numri total i infektimeve ka shkuar 107.595, ndërkohë që ai i viktimave është 2.250 në të gjithë vendin që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkaq, kemi një ulje të ndjeshme të raste aktive në të gjithë vendin, përkatësisht 232 qytetarë. 

Procesi i vaksinimit në Kosovë ka nisur në mars, ndërkohë që fushata po vazhdon.

Në 24 orët e fundit 3.205 qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19, ndërsa që nga fillimi i vaksinimit 102.598 qytetarë kanë marrë dozën e vaksinës.

 

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kadilli: Berisha e Basha viktima të njëri-tjetrit, ish-kryeministri s'ka çfarë i jep më politikës, të shmangë përfshirjen e PD në 'betejën' për shpalljen 'Non Grata'