Asnjë viktimë nga COVID në Kosovë, regjistrohen 14 raste të reja infeksioni

Foto ilustruese

KOSOVË- Situata epidemiologjike në Kosovë është përmirësuar ndjeshëm. Asnjë viktimë nuk është regjistruar në 24 orët e fundit nga koronavirusi. Si rezultat i 2.140 testimeve, 14 qytetarë kanë rezultuar me virusin.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në të gjithë vendin janë 515 raste aktive. Ndërkohë në 24 orë, janë shëruar 61 qytetarë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 157.083.

Që prej fillimit të procesit të vaksinimit, në Kosovë janë vaksinuar 1.514.370 qytetarë, ku 681.450 prej tyre i kanë marrë të dyja dozat. Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.705 doza të vaksinës kundër COVID-19.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Nisin kremtimet e 109-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë! Meta, Rama dhe Nikolla në Vlorë