Asnjë viktimë nga COVID në Kosovë, regjistrohen 15 raste të reja në 24 orë

Foto ilustruese

KOSOVË- Asnjë viktimë nuk është shënuar nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Situata epidemiologjike duket se është përmirësuar ndjeshëm prej javësh ku numri i infektimeve dhe ai i viktimave mbetet shumë i ulët. Si rezultat i 2. 579 testimeve, janë regjistruar 15 raste të reja me COVID.

Aktualisht numri i rasteve aktive në të gjithë vendin është 745, ku Prishtina mbetet vatra e infeksionit, me numrin më të lartë të infektimeve krahasuar me qytetet e tjera.

Në 24 orët e fundit, 56 qytetarë kanë arritur ta fitojnë betejën me virusin, ndërsa numri total i të infektuarve ka shkuar në 156.812 që nga fillimi i epidemisë në vend.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.726 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë vaksinuar 1.497.408 qytetarë, ku 666.265 prej tyre i kanë marrë të dyja dozat.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Brataj: Omicron i parrezikshëm, por nuk duhet neglizhuar