Asnjë viktimë nga COVID në Kosovë, regjistrohen 6 infektime në 24 orë

Asnjë viktimë nga COVID në Kosovë, regjistrohen 6 infektime në 24 orë

KOSOVË- Situata epidemiologjike në Kosovë vijon të mbetet e stabilizuar. Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi. Si rezultat i 1.514 testimeve, vetëm 6 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në të gjithë vendin janë 335 raste aktive. Në 24 orë janë shëruar 5 qytetarë duke e çuar numrin e të të shëruarve në 157.763 që prej fillimit të pandemisë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Pylli i Pishporo në Fier prej 4 ditësh në flakë, përkeqësohet situata, aktivizohen të gjitha vatrat e zjarrit! Zjarrfikësit dhe FA tërhiqen: Na rrezikohet jeta

Pylli i Pishporo në Fier prej 4 ditësh në flakë, përkeqësohet situata, aktivizohen të gjitha vatrat e zjarrit! Zjarrfikësit dhe FA tërhiqen: Na rrezikohet jeta