Atentati në Tiranë/ Gazetari Rusta: Autorët zgjodhën gjithçka, që nga rruga pa kamera e deri tek makina

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta tha se u zgjodh pikërisht ajo zonë sepse ishte pa kamera. Sipas tij autorët e kishin ruajtur dhe e dinin që ai vinte me një makinë të thjeshtë për  të mos rënë në sy me makinën që kishte.

"Autorët jo vetëm që kanë zgjedhur gjithcka, por ajo makinë jo më kot ishte e qëllimshme. Ai shumë herë vinte në makinë me atë makinë dhe prandaj ishte vendosur në anën e djathtë të makinës. ai ka ngelur në urë sepse ka pasur një varg makinash. sapo janë larguar makinat është gjetur momenti i shpërthimit. është zgjedhur ai vend për shkak se aty nuk ka kamera sigurie. edhe kamera e rezidencës turke, asnjë nuk ka pasur filmime", tha Rusta.


Lajmi kryesor:

Atentati në Tiranë/ Qyno: Objekt sulmi jo vetëm Preng Gjini, por edhe nipi i tij! Rusta: Autorët zgjodhën gjithçka, që nga rruga pa kamera e deri tek makina


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale

Uesley Sneijder dyshohet si i përfshirë në pastrim parash për një organizatë kriminale