Atleti Franko Burraj dominon në Malin e Zi, dy vende të para në 100 dhe 400 metra

Atleti Franko Burraj dominon në Malin e Zi, dy vende të para në 100 dhe 400 metra

Franko Burraj

MALI I ZI - Në Tivar u mbajt aktiviteti ndërkombëtar i Atletikës ku shqiptari Franko Burraj siguroi dy vende të para, në disiplinën e 100 metrave dhe atë të 400 metrave.

Nëse në 400 metra Burraj është sprovuar dhe një muaj më parë ia doli të bëhej shqiptari i parë që siguroi gjysmëfinalet e Botërorit të Atletikës, tanimë shkodrani po i mëshon edhe disiplinës së 100 metrave.

Në këtë të fundit, Burraj e mbylli me kohën 10 sekonda e 67 në qindtat, për të marrë vendin e parë. Po ashtu, pasditen e djeshme ai fitoi edhe në disiplinën e 400 metrave duke e mbyllur garën në krye pas 47 sekondash e 29 të qindtash.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

EMRI/ Shqiptari kapet me 100 kg drogë, policia spanjolle çmonton grupin kriminal

EMRI/ Shqiptari kapet me 100 kg drogë, policia spanjolle çmonton grupin kriminal