Atmosfera e festave trokasin në qytetin e Lezhës dhe Fierit! Kryebashkiakët 'sfidojnë' pandeminë (VIDEO)

Atmosfera e festave të fundvitit ka trokitur në qytetin e Lezhës në këtë vit të pazakontë.

Qyteti është veshur me dekorin festiv, ndërsa ceremonia e ndezjes së dritave u zhvillua mbrëmjen e së dielës në sheshin "Gjergj Kastrioti". Dhjetëra qytetarë morën pjesë në aktivtetin e organizuar nga bashkia.

"Është një natë e veçantë në një natë të pazakontë. Meqë jeni mbledhur shumë dua tju përshëndes dhe tju uroj shëndet të gjthë familjeve lezhjane sepse koha është për të uruar shëndet dhe gjithë të mirat" - tha Ndreu.

E njëjta panoramë na shfaqet në qytetin e Fierit. Shumë qytetarë u mblodhën në qendër të qytetit për të shijuar atmosferën e krijuar mes këngëve dhe zbukurimeve festive.

Ftesat e kryebashkiakëve duken të guximshme për të mbledhur qytetarë në shesh në kohën kur vendi është i ngërthyer nga ethet e pandemisë.

Foto nga qendra e qytetit të Lezhës

Foto nga qendra e qytetit të Fierit

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com