Atmosfera e zjarrtë e finales së madhe ‘Euro 2020’ mbledh në shesh Veliajn, Kim dhe Bucci-n

Atmosfera e zjarrtë e finales së madhe ‘Euro 2020’ mbledh në shesh Veliajn, Kim dhe Bucci-n

Erion Veliaj, Yuri Kim dhe Blerina Gjylameti

Finalja e madhe e “Euro 2020” u prit me një atmosferë të zjarrtë në “Tirana Fan Zone”, që prej fillimit të Evropianit është shndërruar në një stadium për të pritur tifozët të shijojnë së bashku lojën e skuadrave të tyre të preferuara.

Qindra tifozë të dy ekipeve, Anglisë dhe Italisë, “pushtuan” sheshin me flamuj për të mbështetur ekipet e tyre të zemrës.

Nga kjo festë e madhe, nuk kanë munguar edhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i cili është shoqëruar nga ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe deputetja Blerina Gjylameti, të cilët edhe kanë postuar një fotografi së bashku.

I pranishëm ishte dhe ambasadori Italian, Fabrizio Bucci që gëzoi nga Tirana titullin kampion Europe.

Sheshi “Skënderbej” ishte dje dhe vendi I preferuar për të gjithë yjet e artit dhe të showbizit shqiptar të cilët preferuan që finale ta shihnin në Tiranë.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit