Balla dhe Baçi shtrëngojnë duart gjatë kremtimit të Krishtlindjes në Fier! Deputeti demokrat: Gjithsesi, pak njerëz festojnë sepse shumë janë larguar(VIDEO)

 

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla dhe deputeti demokrat, Luan Baçi kanë shtrënguar duart gjatë kremtimit të festës së Krishtlindjes. Në Kishën e Shën Gjergjit ku është mbajtur mesha, ka qenë Balla ai i cili u ka bërë thirrje demokratëve të bëheshin bashkë me ta në këtë ditë festive.

Pavarësisht shtrëngimit të duarve, Luan Baçi vijoi edhe me një tjetër mesazh, ku tha se vendi ishte boshatisur për shkak të lagimit masiv të qytetarëve si pasojë e keqqeverisjes.

“Kur të kalojnë këtu dhe të japin dorën, do ua japësh nuk ke çfarë të bësh. Por gjithsesi, ju e shihni se janë pak njerëz ndryshe nga më parë, sepse kanë ikur të rinjtë, janë të pashpresë”- u shpreh Baçi pas shtrëngimit të duarve me Ballën.


Lajmi kryesor:

Besimtarët e krishterë kremtojnë Krishtlindjen/ Rama: Magjia e lindjes së jetës! Berisha: Vitin tjetër të na gjejnë më mirë! Urime për shqiptarët edhe nga SHBA dhe BE


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Vendimi i Kryesisë së PD-së, zgjedhjet për kreun e ri më 29 korrik! Afatet e vendosura, 3 ditë fushatë për kryetar

Vendimi i Kryesisë së PD-së, zgjedhjet për kreun e ri më 29 korrik! Afatet e vendosura, 3 ditë fushatë për kryetar