Balla jep lajmin e mirë për banorët e Prrenjasit: 4.1 milion euro investim për ujësjellsin

Balla jep lajmin e mirë për banorët e Prrenjasit: 4.1 milion euro investim për ujësjellsin

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se qeveria shqiptare do të investojë 4.1 milion euro do të investohen në  fshatrat Kovanik, Bardhaj, Skënderbej, Sutaj, Rrajcë Fushë të Prrenjasit për të garantuar 24 orë në ditë gjate gjithë vitit furnizim me ujë.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social, facebook Balla thekson se projekti është pjesë e Programit të Furnizimit me Ujë në Zonat Rurale me vlerë 39,3 milion euro, i bashkëfinancuar nga Qeveria Gjermane, Bashkimi Evropian dhe Qeveria shqiptare dhe zbatohet nga KFW, Banka Gjermane për Zhvillim dhe Fondi Shqiptar i Zhvillimit. Punimet do të zgjasin 12 muaj.

Postimi i plotë i Ballës:

Një tjetër investim i rëndësishëm i Qeverisë shqiptare në Bashkinë Prrenjas. Rreth 4,1 milion euro do të investohen në  fshatrat Kovanik, Bardhaj, Skënderbej, Sutaj, Rrajcë Fushë për të garantuar 24 orë në ditë gjate gjithë vitit furnizim me ujë të një cilësie shumë të mirë dhe me standarde të larta shërbimi për 6800 banorët e tyre. Përzgjedhja e një kompanie gjermane si Strabag është garanci për cilësinë e këtij investimi.

Projekti është pjesë e Programit të Furnizimit me Ujë në Zonat Rurale me vlerë 39,3 milion euro, i bashkëfinancuar nga Qeveria Gjermane, Bashkimi Evropian dhe Qeveria shqiptare dhe zbatohet nga KFW, Banka Gjermane për Zhvillim dhe Fondi Shqiptar i Zhvillimit. Punimet do të zgjasin 12 muaj.

#PunapërShqipërinëqëDuam

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Dikushi: 18/03/2019 00:42

    Tani e gjeten te investojne socialistet se po afrohen zgjedhjet!!!???? Pse nuk ja dhane fondet Kryetares se Bashkise apo se ish e LSI -se Vetem me genjeshtra nuk kalohet ore Taulanti i Orenjes....!!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri kalon qytetarin në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri kalon qytetarin në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë