Balla: Shqipëria e përkushtuar në luftën kundër narkotikëve, forcojmë sundimin e ligjit në institucione

Shqipëria është e përkushtuar në luftën kundër narkotikëve.  

Kështu është shprehur Ministri i Brendshëm Tualant Balla, Nga Konferenca e Interpol për Europën që u mbajt sot në Tiranën.

 Balla tha se partneri më i mirë për të bashkëpunuar mbetet Interpoli.   

“Gjatë muajit të kaluar një operacion është mbajtur nga policia e shtetit për lëndët narkotike, roli i Interpol është kryesor për të asistuar vendet anëtare për të ndaluar këtë fenomem. Shqipëria e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit narkotikeve dhe krimit të organizuar. Do forcojmë sundimin e ligjit në institucione dhe personat që janë përgjegjës për veprat që kanë kryer duhet që të dalin para ligjit. Shqipëria është gati për bashkëpunim me Interpol”, tha ai.

 


Lajmi kryesor:

Tiranë/ Konferenca Rajonale e INTERPOL për Europën! Balla: Vetëpastrojmë policinë nga të korruptuarit, zyrë për rikuperimin e aseteve kriminale


S.B/S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol