Banorët e Rubikut: Votuam majtas
për bashkinë,por qeveria na braktisi

Banorët e Rubikut: Votuam majtas<br />për bashkinë,por qeveria na braktisi
MIRDITË - Qyteti i Rubikut në Mirditë është lënë në harresë të plotë, pasi gjatë vitëve të fundit nuk është kryer asnjë investim në këtë zonë

Ndonëse kjo njesi vendore drejtohet nga përfaqësues të majtë dhe pushteti lokal është i të njëtit krah politik me qeverisjen kjo nuk ka ndikur që zona të njohe investime. 

Ashtu sikurse investimet publike edhe papunësia është në nivele alarmante, teksa paratë që sjellin emigrantët janë e vetmja e ardhur për shumicën e familjeve. 

Përballë kësaj situatë banoret e Rubikut kanë reguar ashpër, duke shenjestruar pushtetin vendor dhe atë qëndror se i kanë lënë në mëshirë të fatit dhe se kujtohen për ta vetëm në periudhe votimesh. 

Banorët pohojnë nuk do lejojnë investimet ne prag fushate pasi ato janë për ti hedhur hi syve opinionit publik.

Redaksia Online
(o.b/ Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Vritet me thikë një 60-vjeçare shqiptare në Itali, arrestohet bashkëshorti i saj

Vritet me thikë një 60-vjeçare shqiptare në Itali, arrestohet bashkëshorti i saj