Bardheblutë si market, pas Hilës Elbasani kërkon lojtarin e radhës nga Tirana

Bardheblutë si market, pas Hilës Elbasani kërkon lojtarin e radhës nga Tirana

Tirana feston fitoren e fundit

Akademia e Futbollit Elbasani (AF Elbasani) po bën një sezon të shkëlqyer në Kategorinë e Parë të futbollit në Shqipëri. Të ndodhur tre pikë pas liderit Bylis, në Elbasan po kërkojnë të forcojnë ekipin.

Trajneri Nevil Dede ka piketuar edhe emrat që i duhen për vijimin e garës, sigurimin e një prej dy vendeve të para dhe ngjitjen në Superligë. Pasi bindën Ardit Hilën për t'u ritkhyer në vendlindje, duke lënë Tiranën, tanimë edhe Bruno Lulaj është në dëshirat e drejtuesve.

Mbrojtësi i Tiranës ka marrë minutazh të rëndësishëm këtë sezon dhe ende nuk e ka vendosur të ardhmen, por te AF Elbasani e kanë vendosur në plane për merkaton e janarit.

Pas Hilës që duket se mungon vetëm zyrtarizimi, AF Elbasani ka dëshira të reja për merkaton e janarit dhe sërish në "Market Tirana".

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg