Bardhi nga Korça: Përçarja, përgjegjësi e lidershipit! Nëse nisim punën sot, fitojmë zgjedhjet parlamentare në 2025-ën

Si për t’i treguar më shumë Lulzim Bashës sesa Edi Ramës muskujt, Gazment Bardhi mblodhi edhe në Korçë deputetët demokratë të qarkut, në foltoren e radhës që po zhvillon krah Flamur Nokës.

E pikërisht atij që e quan lidershipi i dikurshëm, duke referuar Lulzim Bashës, edhe pse ky i fundit vijon të mbajë vulën e PD, Bardhi i lë përgjegjësinë për përçarjen më shumë se dy vite.

“Ka dy lajme të mira që lidhen me bashkimin e PD dhe të opozitës, si premisa kërkesa dëshira që vinte nga çdo anëtar dhe simpatizant i PD. Unë jam i bindur se edhe ju ndani të njëjtën mendim që ndoshta për gabimet e lidershipit me përçarjen tonë ne jua shtuam vështirësitë”- tha Bardhi.

Pas bashkimit me Rithemelimin dhe zyrtarizimit të premten të Federatës pa Lulzim Bashën, Bardhi tha se është koha që opozita të nisë fushatën.

“Nëse ne nisemi punë që sot, derë më derë, fshat më fshat, qytet me qytet dhe nëse arrijmë të fitojmë besimin e qytetarëve, PD, opozita e bashkuar duhet dhe do të jetë fituese në 2025”- shtoi ai.

Në krah të Nokës, që tashmë nuk heziton ta njohë si numrin 2 të partisë, pasi njohu Berishën kryetar, Bardhi zhvilloi edhe takime në qytetin e Korçës.

Thirrje bënë edhe për protestën e 20 shkurtit, që do zhvillojnë para kryeministrisë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gazi: 20/02/2024 02:32

  O Gazi ik se do te prishen sandalet si kur lozje ne gjimnaz e tu pdjshnin sandaleeet

  Përgjigju
 • Reg: 18/02/2024 16:19

  Hahahahahah do fitoni ju larg qofte per Shqiperine!

  Përgjigju
 • Linda: 18/02/2024 16:08

  Cifti Noka+Bardhi se per ke bejn fushat se kuotojm se KQZ su ka dhene as 0,1 lek per fushat zgjedhore??? Te dy jane dhunues dhe mashtrues te shoqeris shqiptare.Bardhit i pelqen luksi i pelqejn dhe makinat e shtrenjta te zeza si makinat e trafikantit Noka!

  Përgjigju
 • Morava: 18/02/2024 14:55

  Ne Korce Bardh marmifa sjell arome Kavaje… por do mare nje hu ne bythe!

  Përgjigju
  • Besi: 18/02/2024 16:31

   teknika rekrutimi rezerviste si ne Kavaje kudo tjeter ne Shqiperi nga oficeret e sigurimit te shtetit, po federalisti Bardhi ende nuk e ka mesuar qe eshte ne fushate edhe pse ishte i fundit qe iu bashkua rruges se doktorit

 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë