Bardhi nuk ndal me akuzat ndaj Pjetrit: Njësoj si Elvis Roshi! Çfarë të kujton 27 Janari 2003?

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka reaguar menjëherë pas publikimit të dokumenteve nga ana e kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pjetri, ku në to thuhej se ai nuk është i dënuar në Itali.

Bardhi shkruan se Pjetri ashtu si Elvis Roshi fshihet pas dëshirave të pa vlerë të penalitetit, ndërkohë që për të shtron edhe një pyetje duke  i kujtuar 27 janarin e vitit 2003.

Reagimi i plotë i Gazment Bardhit:

Edi Rama detyroi serish Valdrin Pjetrin të mashtrojë për të mbuluar të kaluarën e tij si trafikant droge. Pasi dështoi me TIMS-in, që fakton se Valdrin Pjetri nuk ka shkelur në Itali për 7 vjet, trafikanti i Ramës publikoi dokumente që mashtrojnë opinionin publik për të kaluarën e tij kriminale.

Njëlloj siç bëri edhe Elvis Rroshi për të fshehur dënimin, edhe Valdrin Pjetri, sot publikoi dëshminë e penalitetit si çertifikatë virgjërie.

Ky dokument nuk ka asnjë vlerë.

Kushdo e di që pas kalimit të një periudhe të caktuar kohore, dënimi i marrë në të shkuarën nuk shkruhet më në dëshminë e penalitetit.

Ky është edhe rasti i dokumentit të publikuar nga Valdrin Pjetri. Ai dokument nuk provon që një person nuk ka qenë ndonjeherë i dënuar.

Për t’i rifreskuar kujtesën drejtuesit politik të Edi Ramës në Qarkun Shkodër, për sonte po bëjmë vetëm 1 pyetje:

Çfarë të kujton data 27 Janar 2003?

E.L./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Deri në 80 mijë lekë gjobë për përdorimin e celularit në timon, jeni dakord?

Komento

Komente

 • O tej: 11/08/2019 12:51

  Po nuk le bire pa germuar si me qen mi halesh o bq i Kavajes

  Përgjigju
 • Dolfi: 11/08/2019 11:52

  O Tosi te ishte Gazi shef i gestapos do ishe mire se do ti digjte te gjalle me ED RAME ME GJIKNURE ME LLESHAJ ME BALLE ME PJETER ME ROSHE ME GJIKNURE ME FJALE TE TJERA GJITHE RILINDJEN E HAJDUTERISE

  Përgjigju
  • shqupist me lesh dhie: 11/08/2019 12:50

   sa te paster qe jane figurat e shqupit dhe te leshte e dhis?m.q.s je kaq i zgjuar.shko dhe lexo ndonje gazet dhe mos ha gjithe diten supen qe gatuajn ne shqup se je kalbur nga trut,nuk shtyhej jeta duke ngren nje pjate sup nga shqupi

 • ERP: 11/08/2019 06:45

  Aman mos i jepni hapesire ketij transit se ba hapet barkun

  Përgjigju
 • Tosi: 11/08/2019 05:47

  Shefi i policisë politike të pd leshelis Gestapos Gazmend Henrih Himleri i Pd leshelis ne aksion duke gërmuar nëpër arshivat e spiunazhit për të nxirë figura të ps. Mëri me agjentin e udb Flamur Herman Geringun që komandon naziskinet e Mamurrasit o trap.

  Përgjigju
 • Pencionisti: 11/08/2019 02:04

  MBESHTETESI I KRIMINELEVE NE POLITIKE ED RAMA PO PERPIQET ME CDO MENYRE TI KALOJE GJERAT DUKE U KUNDERVENE OPOZITES SI E VETMJA RRUGE PER TI KALUAR GJERAT ASHTU SIC DON AI SOT NGA CNN PO SHIKOJME GAREN PER PRESIDENT NUMUR NJE. # 1 checking backgrounds te personit qe ti VOTON EDHE RASTI I KETIJ VALDRIN PJETRIT DUHEJ SHIKOHEJ ME PERPARA E KALUARA E TIJ SI EDHE ELVIS ROSHIT VANGJUSH DAKOS E SHUME TE TJERE

  Përgjigju
 • Klodi: 10/08/2019 23:35

  I kujton aventuren me joteme,one-night stand.

  Përgjigju