Bardhi sms ish-deputetëve demokratë: Asnjë koment për Borchardt! S'e kemi me të, por me Ramën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka "porositur" të gjithë ish- deputetët demokratë, që të mos thonë "asnjë fjalë" për deklaratën e ambasadorit të OSBE në Shqipëri Bernd Borchardt. Në një mesazh dërguar në celular, Bardhi i ka thënë ish-deputetëve se deklarata e tij është një formë për të hequr vëmendjen nga kriza politike dhe shkaqet e saj, prandaj nuk duhet ta komentojnë atë.

Mesazhi i Bardhit përfundon duke u rikujtuar deputetëve se beteja e opozitës nuk është është me ambasadorin apo me zëdhënësen e qeverisë, Spiropali, por me kryeministrin Edi Rama.

"Të nderuar, asnjë koment për deklaratat e Borchardt. Është diversion i pastër për të hequr vëmendjen nga kriza politike dhe shkaqet e saj. Beteja jonë nuk është as me Borchardt as me Spiropalin, por me Edi Ramën dhe bandës në pushtet. Ju përshëndes", përfundon mesazhi i Bardhit.

Më herët, ambasadori i OSBE në Shqipëri Bernd Borchardt tha se qeveria ka nevojë për një opozitë më serioze dhe më efektive, referuar këtu jo vetëm asaj parlamentare, por edhe PD-LSI që dogjën mandatet duke dalë në protesta.

B.K./a.m./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

 • Demi: 23/05/2019 01:50

  Ca thu o gazi i LBTG BORCHARDT JA BON MIRE SE ESHTE BO PALE ME RAMEN DHE ESHTE BO aNTARE I RILINDJESSE RAMES

  Përgjigju
 • Qejfliu: 22/05/2019 18:26

  I LGBT eshtekt Bardhi?

  Përgjigju
 • Hinglateri: 22/05/2019 16:48

  Foli dhe by... shkatrrumi ju jeni llumi e turpi Shqiperise

  Përgjigju
 • asolingo: 22/05/2019 16:09

  Hajde dru me pre.O Bardhi nje pyetje e ke mbaruar filloren?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID