Bardhi publikon videon: Kush ia mbylli gojën Ramës për SPAK-un? Dikur i tregonte si bëhej puna

Bardhi publikon videon: Kush ia mbylli gojën Ramës për SPAK-un? Dikur i tregonte si bëhej puna

Edi Rama

Deputeti PD-së, Gazment Bardhi ka publikuar një video të kryeministrit Rama së fundmi dhe një vit më parë ku tregon sipas tij, diferencën në qasjen e kreut të qeverisë karshi institucionit të drejtësisë.

Me pretendimin se në dy deklaratat e kryeministrit ka diferencë të madhe, Bardhi ngre me ironi pyetjen se kush i ka mbyllur gojën Ramës për SPAK-un.

“Kush apo çfarë ia mbylli gojën Edi Ramës për SPAK-un? Nga Asamblea në Asamble, kur i tregonte SPAK-ut vendin dhe si duhet ta bënte detyrën tek mbyllja e gojës pa bërë as gëk, as mëk!“- shkruan Bardhi.

Kujtojmë se një ndër retorikat më të shpeshta të kryeministrit Rama karshi SPAK ka qenë ajo e ’mospërzierjes me punët e drejtësisë’, kjo pasi një sërë eksponentësh politik të majtë janë arrestuar apo janë nën hetim nga SPAK.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Beni: 17/09/2023 20:27

    tani qe e hoqen nga whatsapp mesoi qorri i lazrit te thote spak

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Frrok Çupi: Të pathënat e nr. 11 në Ditën e shtetit

Frrok Çupi: Të pathënat e nr. 11 në Ditën e shtetit