Basha: Arsyet pse nuk arrestohet
Saimir Tahiri për rastin “Habilaj”

Basha: Arsyet pse nuk arrestohet<br />Saimir Tahiri për rastin “Habilaj”<br>
Kreu i opozitës Lulzim basha, i ftuar në ‘FAKT’ të gazetarit Çim Peka në Syri.net, deklaroi se është Rama ai që nuk lejon arrestimin e Saimir Tahirit. Sipas tij mes Ramës, Tahirit, ish-drejtorit të policisë dhe kriminelëve ka një kod heshtje ku thuhet: ‘Mos fol se tregoj’.

"Pse nuk lejohet të arrestohet Saimir Tahiri? Sepse të gjithë këta Tahiri, Habilaj Rama Çako i lidh kodi i heshtjes, mos fol për mua se do flas për ty. Prandaj Rama e ka jetike kapjen e drejtësisë. Ai mund t’ia mbyllte gojën dhe ndryshe.

Por ai ka zgjedhur që ti plotësojë çdo favor që Saimir Tahiri të mos flas. Saimir Tahiri është një kundërshtar politik, i cili si shefi i tij është i lidhur me krimin",
tha Basha.Syri.net

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat se ka pakt të fshehur me Berishën, Gazment Bardhi: Me të nuk më lidh më as e shkuara! Intriga të vogla për të përçarë edhe më tej PD-në

Akuzat se ka pakt të fshehur me Berishën, Gazment Bardhi: Me të nuk më lidh më as e shkuara! Intriga të vogla për të përçarë edhe më tej PD-në