Basha: Dështimet e Ramës! Premtoi çeljen e negociatave me BE-në, por shtoi kushtet nga 3 në 15

Lulzim Basha

Kreu i PD Lulzim Basha, ka renditur sipas tij dështimin e radhës të kryeministrit Edi Rama.

Nëpërmjet një videoje në “Instastory”, kreu i PD-së shkruan se Rama premtoi çeljen e negociatave me BE-në, por sipas tij ai vetëm ka shtuar kushtet. Sipas tij në 8 vite kushtet për Shqipërinë nga 3 shkuan në 15-të.

“61 ditë deri më 25 prill, 100 dështimet e Edi Ramës në 8 vite. Rama premtoi çeljen e negociatave me Bashkimin Evropian. A e ka mbajtur këtë premtim? Përgjigja: Jo! Në 8 vite shtoi kushtet për Shqipërinë nga 3 në 15-të”, shkroi Basha.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento

Komente

 • Pjeter: 22/02/2021 20:36

  Po ty o shullap e atyre zagareve te tjere qe leshon ne per evrope kunder Shqiperise,si tu a beje Rama?

  Përgjigju
 • O Bashe: 22/02/2021 19:12

  O yrap ti do behesh Kryeminister kur te kapesh ate te Noc Rrokut..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

I doli emri tek lista e koalicionit opozitar, reagon i habitur ish-nënkryetari i bashkisë Shkodër: Guxim i tepërt, nuk kam firmosur asnjë formular