Basha godet sërish, nga Korça bën gafë në emërtimin e biznesit (VIDEO)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka goditur sërish gjatë bashkëbisedimit me qytetarë dhe biznese.

Sot ai ishte në Korçë, ku ka spikatur me deklaratat e tij.  Kreu i opozitës ka prezantuar një sipërmarrës dhe biznesin e tij e ka quajtur dyqan mini-supermarkatë.

“Ndodhem në praninë e dy sipërmarrësve, Luanit, që është edhe pronar i këtij dyqani, mini-supermarkati dhe të Besjanit, që është një sipërmarrës i ri”, dëgjohet të thotë Basha.

Në gjuhën e biznesit nuk ka mini-supermarkat, por ka market, minimarket dhe supermarket.

Basha ka treguar se është dobët në matematikë e gjeografi, por vërtetoi se është “ngelës” edhe në gjuhë-letërsi.

m.x./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento

Komente

  • LYLI: 06/07/2020 09:49

    O SHQIPTAR a shikoni ju mor popull se çfar DEBILI është ky njeri se çfar kapaciteti ka ky bur e ky kërkon që të bëhet Kryeministër. Po kush është ai IDJOT SHQIPTAR që ti japi vot kti buri pa një pik intelekti. Imagjinoni se çfar i bën shtetit ky po të mari drejtimin e tij. Pu pu pu pu o ZOT larg qoft të vi ky bajg në pushtet.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

7 mijë protestues kundër qeverisë përleshen me policinë në Bejrut: Ikni jeni të gjithë vrasës