Basha i përgjigjet thirrje së Leonardo Di Caprios, shpërndan videon për Parkun Kombëtar të Vjosës

Basha i përgjigjet thirrje së Leonardo Di Caprios, shpërndan videon për Parkun Kombëtar të Vjosës

1616752042_basha18.jpg

Pas thirrjes së aktorit të njohur Leonardo Di Caprio, drejtuar politikanëve shqiptarë për mbrojtjen e Lumit Vjosë, ka ardhur reagimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulizim Bashës.

Kreu i PD-së ka shpërndarë në Instagram, videon e postuar nga aktori i njohur, ku aktivistë në të gjithë Europën i kërkuan qeverisë shqiptare dhe Komisionit të Bashkimit Evropian të mbështesin Parkun e Vjosës.

 


Lajmi kryesor:

Leonardo Di Caprio bën thirrje për mbrojtjen e lumit Vjosa, aktorit i përgjigjen Basha, Meta dhe Kryemadhi


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë