Basha ‘kërcënon’ arkitektët e huaj: Gropa e teatrit do të jetë për ju

TIRANË-Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar projektin e teatrit si "kriminal" dhe "grabitqar", sipas së cilit i shërben nevojave personale të kryeministrit Edi Rama. Ai ka "kërcënuar" arkitetktët e këtij projekti, por jo vetëm se do të përballen me drejtësinë pasi po shpërdorojnë paratë publike.

"Projekti i teatrit kombëtar është projekt kriminal grabitqar. Ai ka vetëm një qëllim: grabitjen nga Rama të dhjetëra milionave euro. Njësoj si projekti i stadiumit, ku Edi Rama është pronari i vërtetë i gjysmës tij. Njësoj si projekti i unazës ku Edi Rama do vjedhë miliona euro. Një hajdut psiqik që nuk ngopet pa vjedhur të gjithë Shqipërinë. Dua t’i them troç çdo arkitekti të huaj e vendas, çdo funksionari, çdo drejtuesi nga më i parëndësishmi tek Edi Rama se do të përgjigjen para drejtësisë për këtë korrupsion masiv dhe krimin që po i bëjnë pasurive dhe parave publike. Atyre që mendojnë se do të ndërtojnë, dua t’ju them se ndërtimi do të jetë burgu i tyre. Dua t’u them qartë: gropa që mendojnë se do të hapin në truallin e teatrit do të jetë gropa e tyre", tha Basha.

Tre ditë më parë, punëtorë të Teatrit Kombëtar kanë nisur zbrazjen e Teatrit Kombëtar.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

 • Edhe: 22/07/2019 17:42

  Edhe gropa jote do jet e madhe o vrases dhe hajdut

  Përgjigju
 • Demokrati jo si ty: 22/07/2019 17:19

  O Gore qe je komplet si grate e liga qe gjithe diten mban neper goje kundershtaret , ju ve epitete nga me monstruozet, mallkon e mallkon o gjysem grua Nuk shpalose asnje alternative po do mbahesh mend vetem per pergjime e Babale , paske pasur perkrahesqe ose nuk marrin vesh ose duan te te fundosin thelle e me thelle perderisa po hane genjeshtrat e tua

  Përgjigju
 • USA: 22/07/2019 17:16

  GROPA DO JET PER TY O PLERE ARKITEKTEVE TJU RRUASH K.....O ZAGAR

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Përplasi për vdekje një grua dhe u largua! Arrestohet 39-vjeçari dhe ekstradohet në Kanada