Basha me të rinjtë në Kukës: Mos ikni në Angli se do ta qërojmë atë që kërkon të zbrasë Shqipërinë (VIDEO)

KUKËS- Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Kukësi premtoi që kur demokratët do të vijnë në pushtet do të heqë taksën e rrugës së kombit, teksa ripërsëriti kërkesën për zgjedhje të parakohshme. Kryedemokrati është ndalur në një bashkëbisedim me qytetarët, ku ka premtuar se do të përmirësojë vendin në mënyrë që të rinjtë të mos largohen.

“Rama të çojë vendin në zgjedhje të parakohshme dhe t’i lërë të lirë qytetarët që të zgjedhin. Jo vetëm PD-ja, por e gjithë Shqipëria i ka borxh Kukësit. Është qyteti më i diskriminuar, por është vendi që i jep dritën jeshile, prodhon të gjithë energjinë e Shqipërisë. Asnjë tra, asnjë pengesë nuk do të ketë. Do të keni vetëm lehtësira dhe mundësi, por në fillim duhet të fitojmë betejën që sapo ka nisur”, tha Basha.

Ai e mbylli me një ftesë për të rinjtë kuksianë, që të mos emigrojnë drejt Anglisë, siç një pjesë e madhe e të rinjve duke u premtuar se do ta “qërojnë atë që po detyron shqiptarët të largohen”, referuar këtu kryeministrit Edi Rama.

“Mos u largoni drejt Anglisë, atë që do të zbrasë Shqipërisë do ta qërojmë. Nuk do ta lejojmë Shqipërinë që të zbraset nga ky brez i mrekullueshëm. Edhe çështjen e universitetit do ta kemi në plan, ashtu si dhe në zonat e tjera ku janë mbyllur universitetet”, përfundoi Basha.

Në fund të takimit, kryedemokrati  ka bërë edhe një status falenderues për kuksianët.

"Në Kukësin e varfëruar e të harruar nga qeveria, të rinjtë kërkojnë mundësi për të punuar, mundësi për të jetuar, mundësi për të zgjedhur. Emigrimi nuk është zgjedhja e tyre, por oferta e vetme e kësaj qeverie për ta. Megjithatë i gjeta me zemrat plot me shpresë dhe me vendosmëri frymëzuese për ta ndryshuar këtë realitet, një orë e më parë. Falemnderit të rinjve dhe të rejave të Kukësit për mikpritjen prekëse, për bisedat dhe për frymëzimin që jeni dhe përcillni", shkruan Basha.

Postimi i kryedemokratit Lulzim Basha 

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?

Komento

Komente

 • Cubi: 13/02/2020 17:40

  Ky te rr*** t****

  Përgjigju
 • Lui: 13/02/2020 15:46

  Ky Luli akoma nuk e ka kuptuar qe shqiptaret nese ikin, ikin ngaqe nuk kane alternative tjeter me te mire se Rama..

  Përgjigju
 • Qytetari dixhital: 13/02/2020 14:12

  A i ka paguar parate e rruges ky pederast qe eshte kundra takses.

  Përgjigju
 • Pyka: 13/02/2020 13:08

  O pinok,të rinjtë në Kukës do bëjnë atë që u do tr..pi!Nuk i ke ushtar,as ti,as piktori yt....legen!I doni shqiptarët vetëm për skllevër!

  Përgjigju
 • Ehhhh: 13/02/2020 12:17

  Ju mos ikni ne angli rrini ketu. Une per vete time i fus rruge hollande cdo jave. Pale kur te behem kryeminister do e bej cdo dite

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Teuta nuk ndalet, mund Skënderbeun dhe ngjitet e treta