Basha: Në 18 dhjetor s'do të lejojmë askënd që të marrë peng partinë! Bumçi: Kjo është krizë e Lulzim Bashës

 

Lulzim Basha ka deklaruar se në 18 dhjetor nuk do të lejojë askënd që të mbajë peng partinë.

Një parti, një Kuvend me 18 dhjetor e sigurt që nuk do të lejojë askënd që të mbajë peng partinë", tha Basha në përfundim të mbledhjes.

Mirëpo, Aldo Bumçi është shprehur se kjo është një krizë e kryetarit Lulzim Basha.  

"Kjo është një rizë e Lulzim Bashës, jo e PD, megjithëse do ta veshë me institucione, kemi 8 vjet në opozitë, e kemi mbështetur në çdo aksion, dogjëm mandatet, protesta, braktisën zgjedhjet, bëri marrëveshje, e mbështetëm, nuk kemi ndarje me kolegët tanbë, kjo është krizë e PD, ka 8 vjet që nuk shkruan fitore, po kishim përballë një narko shtet, por në 8 vjet kur ke bërë çdo aksion dhe nuk arrin fitore, vjen një moment kur thua çdo bësh me", tha Bumçi.

 


Lajmi kryesor:

Basha fiton betejën e kryesisë: 26 vota pro Kuvendit Kombëtar të PD më 18 dhjetor, vetëm 3 kundër! Akuza Berishës: Suel Çela e Aqif Rakipi ndihmuan për të mbledhur firma!


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Refuzoi të luante, klubi i Bundesligës me dënim shembullor për ish-mesfushorin e Liverpool

Refuzoi të luante, klubi i Bundesligës me dënim shembullor për ish-mesfushorin e Liverpool