Basha në Laprakë: Mbështetje  biznesit për të krijuar alternativen e re ekonomike për Shqipërinë

Basha në Laprakë: Mbështetje  biznesit për të krijuar alternativen e re ekonomike për Shqipërinë

Lulzim Basha

Gjatë paradites, kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha, në ndalesën e tij në Laprakë, u takua me sipërmarrës të vegjël e të mesëm me të cilët ndau shqetësimet e tyre, por edhe programin e PD për të ndihmuar biznesin. Basha tha se PD mbështet biznesin për të krijuar alternativen e re ekonomike për Shqipërinë

"Dëgjova me vëmendje sipërmarrësit e vegjël të Laprakës. Ata ka nevojë për një politikë që është në shërbim të tyre, kanë nevojë për një qeverisje që jua lehtëson punën, si me lehtësira në infrastrukturë ashtu edhe me politika fiskale.

Ne jemi në krah të çdo sipërmarrësi të ndershmëm dhe po punojme intensivisht për programin e Partisë Demokratike në mbështetje të biznesit, për të krijuar alternativën e re ekonomike për Shqiperine. Ne jemi të bindur se lufta kunder monopoleve dhe korrupsionit do të çlirojë energji pozitive në ekonomi dhe do ti japë biznesit frymëmarrjen për të cilën ka nevojë dhe mundësi të jashtëzakonshme për zhvillim. 

e do të jemi përditë me qytetarët dhe sipërmarrësit, sa më pranë shqetësimeve të tyre, për tju ofruar atyre zgjidhjet qe presin nga ne, për të ndërtuar bashkë një të ardhme më të mire per gjithe shqiptaret", - shkruan Basha

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Kryhet me sukses ndërhyrja me vështirësi të lartë në Spitalin Memorial të Fierit! Pacientja që vuante nga çrregullimi gjenetik, gëzon shëndet të plotë

Kryhet me sukses ndërhyrja me vështirësi të lartë në Spitalin Memorial të Fierit! Pacientja që vuante nga çrregullimi gjenetik, gëzon shëndet të plotë