Basha: Edi Rama e ka cilësuar taksën progresive të ndershme, por nuk është

Kreu i PD Lulzim Basha

Teksa afron dita e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon akuzoat ndaj kryeministrit Edi Rama.

Përmes një videoje në “Instastory” Basha thotë se taksa progresive nuk është e ndershme, ndërsa Rama sipas tij e quan të ndershme. Teksa drejton pyetjen sa e vërtetë është kjo, kreu i PD e jep vetë përgjigjen.

"47 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Edi Rama e ka cilësuar taksën progresive “taksim të ndershëm”. A është me të vërtetë kështu? Përgjigja Jo", shkruan Basha.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?

Komento

Komente

  • redi: 08/03/2021 19:15

    Lul Basha taksa progresive eshte e ndershme se kudh fiton me shume oaguan me shume .Ne vendin e kapitalizmit kryesor ne bote ,ne SHBA kho tajse eshte be fuqi , ndetsa ju kundershtoni dhe thoni jo .Argumentoje para popullit dhe jep gjykimin per po ose jo

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan në sy të policisë, kishin shkuar të shuanin sherrin! Janë dëgjuar mbi 20 të shtëna