Basha: Vitin e kaluar shqiptarët më të varfër në Europë, gjatë pandemisë morën më pak ndihmë! Boll më

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë se gjatë pandemisë, shqiptarët patën ndihmën më të vogël krahasuar me shtet e Europës.

Teksa publikon, një lajm ku thuhet se "PBB për frymë e Shqipërisë sa 31% e mesatares së BE-së më 2019, më të varfrit e Europës", Basha shprehet se ky është një tregues i qartë se ka ardhur koha për ndryshim.

"Vitin e kaluar shqiptarët ishin më të varfërit në Europë. Edhe gjatë pandemisë ata patën ndihmën më të ulët në rajon nga qeveria, çka ka çuar në rritje të varfërisë dhe pamundësisë për shumicën. Boll më! Është koha për ndryshim. Shqiptarët meritojnë një qeveri që punon për ta", shkruan Basha.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento

Komente

 • Ta rrras lala: 16/12/2020 12:41

  O lylziu i mjer ti do drejtosh Shqiprin ne të pam ty shum her çfar bëre ti kur ishe ministër kur të bën kryebashkjak me votat e vjedhura o lylzim ziu të gënjen mëndja jote e cekët që ty ky popull të jep vota o lul kapota ushtarake luli dështak.

  Përgjigju
 • Daku: 16/12/2020 12:15

  Na hidh ne llogari e popullit fukara nga leket qe ke vjedhur dhe pas kater vjetesh te votojm .....bah harova po ata qe vrave ...nejse po je bur hidhi leket...pfffff

  Përgjigju
 • Thanoja: 16/12/2020 09:46

  E do na vish ti e do na rregullosh. Sidomos me ato milliona euro qe vodhe

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ndrea Prendi ‘pasuron’ puçin imagjinar të Berishës në mbrojtje të krimit të 21 Janarit, faktet dhe dëshmia që i fundos të dy