Basha-Nokës: Detyra jote është t'u thuash elbasanasve 'Suel Celës ia thyej brinjët këtu'! Për pak plas grushti mes Gjanës dhe Bumçit, i ndan Bardhi

Basha-Nokës: Detyra jote është t'u thuash elbasanasve 'Suel Celës ia thyej brinjët këtu'! Për pak plas grushti mes Gjanës dhe Bumçit, i ndan Bardhi

Lulzim Basha, Flamur Noka, Aldo Bumçi dhe Jemin Gjana

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokracisë ka agravuar deri në një tentativë për konfrontim fizik mes Jemin Gjanës dhe Aldo Bumçin. Report Tv me gazetaren  Danjela Maloku ka bërë me dije se Gjana është shprehur se ministrat e Berishës që i janë bashkuar atij në foltore janë bërë milioner, e ndërsa ai vetë jeton në një shtëpi të thjeshtë që i është dhënë nga Enti i Banesës. Kjo nuk është pranuar nga ish-deputeti Aldo Bumçi, ku për pak janë konfrontuar fizikisht, por ka qenë ndërhyrja e Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi që ka "shuar gjakrat".

Nga ana tjetër debate të forta ka pasur edhe mes Lulzim Bashës dhe Flamur Nokës. Lulzim Basha ka deklaruar se të gjithë në Elbasan e dinë e Suel Çela dhe Aqif Rakipi janë angazhuar në mbledhjen e firmave të Berishës, e ndërsa shtoi se detyra ë Nokës në këtë rast është të thotë “Suel Celës ia thyej brinjët këtu”, por nuk e bën dot.

Debati i plotë
Basha
: Berisha nuk ka porositur përfshirjen e Suel Çelës, por nuk e nderon mosreagimi për përfshirjën Suel Çeles dhe Aqif Rakipit me firmat në Elbasan.
Noka: Thoni se po  e organizon Aqif Rakipi, Suela Çela, Rraja, Tom Doshi . Është shumë e rendë kjo deklaratë. Po thoni indirekt që Sali Berisha paska lidhje me bandat. Në rast se delegatet e Elbasanit janë intimiduar nga kushdo qoftë, atëhere unë jap dorëheqjë. Se çfarë bëejne njerezit ne pune te tyre, kjo është pune e tyre.
Basha: Tani, që Aqif Rakipi është futur me koke në këtë proces, e ka marre vesh gjithë Elbasani. A është futur Suel Çela? Po është futur! Dhe jam i bindur se është me porosi të Edi Ramës dhe jo të Sali Berishës. Po cfarë mund të beje një 20 e ca vjecar 4 ore nën presionin e Suel Celës pervecse tëe firmosë? Eshte turpi i kësaj partie të rrije nën meshirë te Suel Celës, Aqif Rakipit, Tom Doshi dhe Xhelal Rrajës. Po detyra jote Flamur është t’i thuash atyre demokratëve që të ankohen në Elbasan për Suel Çelen “Suel Celës ia thyej brinjët këtu”, po ti 4 ore rri në Elbsan dhe ikën. E kam të pamundur ne cdo qelize të trurit tim të pranoj Sli Berishën si porosites, por ai që gjen kohen për të reaguar për cdo gjë dhe nuk gjen  kohen për të reaguar për këtë, kjo nuk e nderon.


Lajmi kryesor:

Basha fiton betejën e kryesisë: 26 vota pro Kuvendit Kombëtar të PD më 18 dhjetor, vetëm 3 kundër! Akuza Berishës: Suel Çela e Aqif Rakipi ndihmuan për të mbledhur firma!


B.K./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Krim makabër në Spanjë, 40-vjeçari shqiptar i pret fytin me gotë një spanjolli pas një sherri në lokal! Largohet i qetë me duart me gjak: S’kam bërë asgjë

Krim makabër në Spanjë, 40-vjeçari shqiptar i pret fytin me gotë një spanjolli pas një sherri në lokal! Largohet i qetë me duart me gjak: S’kam bërë asgjë