'Bashkia e Kukësit ishte kthyer në stacion autobuzi'/ Rama ironizon protestat e opozitës: Pastrim në vend të molotovëve (FOTO)

KUKËS- Pjesë e aksionit të pastrimit të qyteteve në të gjithë vendin është bërë edhe Kukësi, një bastion historik i të djathtëve i cili tashmë drejtohet nga socialistët. Kryeministri Edi Rama ka ndarë edhe foto nga ky aksion duke ironizuar edhe protestat e opozitës. Rama shkruan se me ikjen e kryetarit po ikin edhe kodrat me plehra falë rikthimit në duart e punonjësve të mjeteve të pastrimit në vend të molotovëve.

"Me ikjen e kryetarit të Kukësit, që e kishte katandisur bashkinë në një stacion autobuzi, nga ku vejevinin për Tiranë punonjësit e kthyer në protestues të Lëvizjes Rama ik, po ikin edhe kodrat me plehra nëpër qytet, falë rikthimit të pushtetit vendor në shërbim të qytetarëve dhe rikthimit në duart e punonjësve të mjeteve të pastrimit, në vend të molotovëve e të gurëve të revolucionit imagjinar

Kukësi që duam, Bashkia që duam", shkruan Rama krah fotove.

Ora 12:48
'Bashkia e Kukësit ishte kthyer në stacion autobuzi'/ Rama: Pastrim në vend të molotovëve
1 / 9
2 / 9
3 / 9
4 / 9
5 / 9
6 / 9
7 / 9
8 / 9
9 / 9
m.v./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • DINI: 13/08/2019 01:07

  KUKESI TE MERRET ME BUJQESI,,,[PATATE,,KUMBULLA,,MOLLE,,GESHTENJA],,,DHE ME TURIZEM MALOR,,,TE BEJE NJE OSE DY PISTA PER SKI,,,DHE DO SHIHNI SA SHPEJT E MERR VETEN KUKESI,,,PO ASHTU SHTETI TE PERDORE TE ARDHURAT NGA RRUGA E KOMBIT NJE PJESE PER INVESTIME DHE RRUGE NE KUKES,,,MOS TE HARROJME QE I KEMI NJE BORXH TE MADH KETYRE NJEREZVE ,,,I KEMI PERMBYTUR TOKAT PER TE BERE HIDRO-E FIERZES...//

  Përgjigju
 • Kuksioni: 12/08/2019 13:47

  Bastjonet e te djathteve Jane lene pa fonde nga qeveria5 RAMA RILINDJE HAJDUTERI

  Përgjigju
  • Bubi: 12/08/2019 22:06

   Ashtu mendon ti kokrra lokut??? Shko futja ne b... Lul Shalngjiturit ato dy gishtat dhe meri ere te te vijne trute ne vend.

 • tori: 12/08/2019 13:36

  Ke te drejte o kryeminister.Kukesiani trim e I ndershem H.SPAHIU thjeshte I ka quajtur ato budallenj megjithese ishte bashkqytetar e kryetar I komitetit Ekzekutiv.Kukesianet e njohin dhe e dine mire,cfar ai ka thane per kukusianet e sa shume ka bere per Kukesin

  Përgjigju