Bashkim Fino nuk braktiset nga mbështetësit, votohet edhe pas vdekjes në qarkun e Fierit

Bashkim Fino nuk braktiset nga mbështetësit, votohet edhe pas vdekjes në qarkun e Fierit

Bashkim Fino

TIRANË- COVID-i i mori jetën ish-deputetit socialist Bashkim Fino, por pavarësisht kësaj mbështetësit e tij nuk e kanë braktisur pas vdekjes.

Mësohet se ai ka grumbulluar në këtë qark plot 109 vota.

Votat e marra nga Bashkim Fino

Bashkim Fino ndërroi jetën më 29 mars pas një beteje të vështirë me COVID-in. 29 marsi u shpall ditë zie, ku flamujt e të gjitha institucioneve publike dhe shtetërore u ulën në gjysmë shtizë. Në nderim të tij, si në të paktat raste politika u bë një, pa qëndrime majtas apo djathtas, ku u anuluan të gjitha aktivitetet në kuadër të fushatës elektorale. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

Ikmet Mino, mjeshtri i vozave të drurit në Këlcyrë: Qeveria duhet të mbështesë artizanët e rinj që tradita më mos zhduket

Ikmet Mino, mjeshtri i vozave të drurit në Këlcyrë: Qeveria duhet të mbështesë artizanët e rinj që tradita më mos zhduket