Basketboll meshkuj/ Teuta eliminon Vllazninë pas 5 ndeshjeve, gjen Besëlidhjen në finale

Basketboll meshkuj/ Teuta eliminon Vllazninë pas 5 ndeshjeve, gjen Besëlidhjen në finale

Teuta - Vllaznia

Teuta - Besëlidhja do jetë finalja play-off në basketbollin për meshkuj, aty ku do vendoset edhe fituesi i kampionatit kombëtar.

Në Pallatin e Sporti "Ramazan Njala" në Durrës, Teuta fitoi 79-70 në gjysmëfinalen e pestë dhe të fundit kundër Vllaznisë, teksa e dërgon në 3-2 serinë e ndeshjeve duke marrë biletën për në finalen me Besëlidhjen, me lezhjanët që eliminuan Tiranën.

Në Durrës çereku i parë foli për vendasit 24-20, teksa ai i dytë 12-14 për Vllazninë, me Teutën që e mbylli në avantazhin e dy pikëve pjesën e parë. Në çerekun e tretë Teuta fitoi 21-19 dhe në atë të fundit 22-17 për rezultatin final 79-70.

Te Teuta Brandon Ismael Lauani shënoi 21 pikë dhe ishte më i miri në fushë, teksa Elian Memçaj shtoi 20-të dhe Patric Bacon 18. Te Vllaznia Craig Lamont Saab ishte më i miri me 19 pikë, por nuk mundi t'i ndihmonte të tijtë për të siguruar finalet.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Biden: Marrëveshja me Kievin i tregon Putinit unitetin tonë

Biden: Marrëveshja me Kievin i tregon Putinit unitetin tonë