BE u dërgon partive opozitare kopjen e Draft Statutit të Asociacionit

BE u dërgon partive opozitare kopjen e Draft Statutit të Asociacionit

Bashkimi Evropian ka dërguar në selitë e partive politike opozitare në Kosovë draft-statutin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Lajmi është konfirmuar nga zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ndërsa mediat kosovare shkruajnë se drafti është dërguar edhe në Partinë Demokratike të Kosovës .

Draft-statuti i Asociacionit i është prezantuar fillimisht kryeministrit Albin Kurti gjatë vizitës së pesëshes evropiane në Prishtinë në tetor. Gjatë këtyre dy muajve, Qeveria nuk ka publikuar dokumentin.

S.S/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Ligji për zonat e mbrojtura, BE: Ndjekim me vëmendje zbatimin sipas kuadrit ligjor të Bashkimit Europian

Ligji për zonat e mbrojtura, BE: Ndjekim me vëmendje zbatimin sipas kuadrit ligjor të Bashkimit Europian