BE uron besimtarët e krishterë në Shqipëri: Krishtlindje të gëzuar për të gjithë ata që e festojnë

BE uron besimtarët e krishterë në Shqipëri: Krishtlindje të gëzuar për të gjithë ata që e festojnë

1671211184_hohmann.JPG

Ambasada e Bashkimit Europian në Tiranë ka uruar Krishtlindjen për të gjithë besimtarët në Shqipëri.

“Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë dërgon urimet e tij më të ngrohta për një Krishtlindje të gëzuar për të gjithë ata që festojnë këtë moment të gëzueshëm në Shqipëri!”- shkruhet në tëitterin e ambasadës së BE-së në Tiranë.

Më tej, ambasadorja e BE-së, Christiane Hohmann, ka shkruar se 2022-shi ka qenë një vit kyç në përafrimin e Shqipërisë drejt integrimit në Bashkimin Europian.

“Gjersa jemi drejt mbylljes së vitit 2022, mund të shohim se ka qenë një vit i rëndësishëm për Shqipërinë. Hapja e negociatave dhe samiti i mbajtur në Tiranë janë pikat kyçe që përafrojnë anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian”- shkruan Hohmann.


Lajmi kryesor:

Besimtarët e krishterë kremtojnë Krishtlindjen/ Rama: Magjia e lindjes së jetës! Berisha: Vitin tjetër të na gjejnë më mirë! Urime për shqiptarët edhe nga SHBA dhe BE


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Kujdes në rrugë! Policia ju vëzhgon: 28 mijë gjoba u vunë këtë javë, 34 shoferë u arrestuan

Kujdes në rrugë! Policia ju vëzhgon: 28 mijë gjoba u vunë këtë javë, 34 shoferë u arrestuan