Bebe Rexha dhuron 10 mijë dollarë për spitalin e Dibrës, i bën thirrje ndjekësve: Ju lutem kontribuoni

Bebe Rexha dhuron 10 mijë dollarë për spitalin e Dibrës, i bën thirrje ndjekësve: Ju lutem kontribuoni

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha ka dhuruar 10 mijë dollarë për Spitalin e Dibrës për pasi ka nevojë për furnizime mjekësore për të ndihmuar pacientët që luftojnë Covid-19. Teksa ka dhuruar 10 mijë dollarë, Bebe Rexha ka bërë një postim në Instagram duke u kërkuar mijëra ndjekësve të saj që të ndihmojnë dhe të dhurojnë sado që të kenë mundësi.

“Për të gjithë shqiptarët e mi dhe dibranët ju lutem ndihmoni. Nuk ka mjaftueshëm furnizime. Ju lutem ndihmoni duke dhuruar. Çdo gjë ndihmon”, ka shkruar Bebe.

Mbledhja e fondeve për të ndihmuar spitalin në Dibër lidhet me furnizimin me aparaturat dhe bazat mjekësore të nevojshme për pacientët që luftojnë Covid-19. Rastet me COVID në vendin tonë janë rritur ndjeshëm javët e fundit dhe kjo ka bërë që Bebe Rexha të mbledh fonde për Spitalin e  Dibrës për të përballuar situatat nëse është e nevojshme.

Thirrja e Bebe Rexhes per te dhuruar per Spitalin e Dibres

Dhurimi i 10 mije dollareve nga Bebe Rexha

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Dioqeza Rashkë-Prizren konfirmon se grupi i armatosur ka hyrë në Manastirin e Banjskës: Në tempull dhe pelegrinë! Të maskuarit lëvizin nëpër oborr

Dioqeza Rashkë-Prizren konfirmon se grupi i armatosur ka hyrë në Manastirin e Banjskës: Në tempull dhe pelegrinë! Të maskuarit lëvizin nëpër oborr