Bënte namin me vjedhje në linjën Durrës-Plazh, kapet 'skifteri' 42-vjeçar

Bënte namin me vjedhje në linjën Durrës-Plazh, kapet 'skifteri' 42-vjeçar

DURRËS- Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia për shkak se ishte kthyer në një 'makth' për udhëtarët e linjës Durrës-Plazh. I arrestuari është A.M banues po në Durrës dhe akuzohet për vjedhjen e disa sendeve me vlerë të pushuesve që përdorinin linjën Durrës-Plazh, gjithashtu ai ishte i dënuar më parë për vjedhje.

Arrestimi i tij ka ardhur teksa kryente vjedhjen e radhës ditën e djeshme, ku i kishte vjedhur portofolin me 200 euro, e dokumente brenda, E.B nga Mitorvica e Kosovës.

Pasi kishte kryer vjedhjen autori 42-vjeçar ka tentuar të largohet, por falë ndërhyrjes së menjëhershme të Shërbimeve të Policisë është bërë e mundur kapja e tij.

Po ashtu nga hetimet rezulton autor i disa vjedhje portofolash të udhëtarëve të ndryshëm te cilët udhëtonin me urbanin e linjës Durrës -Plazh dhe anasjelltas, konkretisht:

• Më datë 07.06.2019 dyshohet se në urban, në xhep i ka vjedhur portofolin E.D., ku kishte vlera monetare dhe dokumenta.

• Më datë 03.08.2019 dyshohet se në urban i ka vjedhur  I.H., portofolin dhe telefonin celular.

• Më datë 15.08.2019, dyshohet se në urban i ka vjedhur A.D., portofolin ku kishte vlera monetare dhe dokumenta.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • alban: 26/08/2019 07:21

  Po skifterat qe po vjedhin kombin kur do i Kapi policia???

  Përgjigju
 • BENI: 25/08/2019 17:44

  TANI SKIFTERIT PREJINI KRAHET ,,DHE RRASINI KARROTEN NE GOJE,,..///

  Përgjigju
 • memento mori: 25/08/2019 16:41

  jo vetem qe duhet me fjale t’ia dijme emer dhe mbiemer por edhe t’ia shikojme edhe surratin.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rama në Britani të Madhe, pasdite pritet takimi me homologun Rishi Sunak! Në fokus çështja e emigrantëve të paligjshëm

Rama në Britani të Madhe, pasdite pritet takimi me homologun Rishi Sunak! Në fokus çështja e emigrantëve të paligjshëm