Berat/ Arrestohen 5 shoferë, 602 të tjerë gjobiten, disa të dehur, disa pa patentë, vijojnë kontrollet e Policës Rrugore

Berat/ Arrestohen 5 shoferë, 602 të tjerë gjobiten, disa të dehur, disa pa patentë, vijojnë kontrollet e Policës Rrugore

Foto ilustruese

BERAT- Policia Rrugore vijon kontrollet në të gjitha akset rrugore, me qëllim evidentimin dhe ndëshkimin e të gjithë shoferëve që shkelin rregullat e qarkullimit.

Gjatë dy javëve të fundit janë arrestuar 5 drejtues mjetesh, për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe drejtim automjeti në mënyrë të parregullt, pa leje drejtimi ose në gjendje të dehur.

Janë proceduar administrativisht gjithsej 602 drejtues mjetesh.

20 drejtues mjetesh janë proceduar administrativisht për tejkalim të normave të shpejtësisë.

Janë proceduar administrativisht 25 drejtues mjetesh, për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit.

55 drejtues mjetesh janë proceduar administrativisht për mosvendosjen e rripit të sigurimit.

Janë vendosur 80 masa administrative për parakalime të gabuara.

Janë pezulluar 6 leje drejtimi për shpejtësi tej normave të lejuara dhe 1 tjetër për drejtim automjeti, në gjendje të dehur.

Janë vendosur 35 masa administrative për drejtim të motomjetit pa kaskë mbrojtëse.

Gjithashtu, janë vendosur 381 masa të tjera administrative për shkelje të rregullave të ndryshme qarkullimit rrugor.

Policia Rrugore e Beratit njofton se do të vijojë kontrollet në të gjitha akset rrugore urbane, interurbane dhe rurale, për të gjitha kategoritë e mjeteve, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Nis sot Seria A, Milani pret Udinesen e Interin luan në Lecce, Barcelona regjistron blerjet e reja për sfidën e parë

Nis sot Seria A, Milani pret Udinesen e Interin luan në Lecce, Barcelona regjistron blerjet e reja për sfidën e parë