Berat- Përplas makinën me kolonën e betonit, i heq targat dhe largohet, arrestohet 49-vjeçari! U pikas nga kamerat e lokaleve

Foto ilustruese

BERAT- Një 49-vjeçar nga Berati ka humbur kontrollin e automjetit tip BMË me targa AA 991 IU në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, e për pasojë ka dalë nga rruga duke u përplasur me pemët  dhe një kolonë betoni në anë të rrugës.  Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Poliçan-Berat në vendin e quajtur ish-kandari.

49-vjeçari Viktor Hoxha ka dalë nga makina e cila ishte në pronësi të Robert Pushit, duke hequr targat dhe është larguar menjëherë nga vendi i aksidentit. Më pas ai ka njoftuar karrotrecin i cila ka mbërritur në vendin e ngjarjes duke marrë makinën.

Hoxha është pikasur nga kamerat e lokaleve dhe më pas është arrestuar nga policia. Ndaj tij rëndon akuza për "largim nga vendi i ngjarjes" si dhe "dëmtim i pronës publike"

m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i duhet vendit një klasë krejtësisht e re politike?

Komento

Komente

  • Tosi: 07/01/2020 10:31

    Ore Po Pse asht arrestu nuk e kuptoj ??? Esht perplas e ka ik ne pun tij , ka marr dhe makinen . Po te kishte zan njeri ateher te arrestohej

    Përgjigju