Berat, po vidhnin naftë te TAP, kapen 'mat' tre autorët me kamionin me 7 mijë litra

Berat, po vidhnin naftë te TAP, kapen 'mat' tre autorët me kamionin me 7 mijë litra

Botet me naftë

BERAT- Tre persona janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen për vjedhjen e naftës në kantierët e gazsjellësit TAP. Të arrestuarit janë; Hyda Vila 26 vjeç, Erineo Lalo 26 vjeç dhe Artur Guri 44 vjeç.

Sipas njoftimit të policisë, ata u kapën në flagrancë duke transportuar me një kamion tip 'Benz' 7080 litra naftë të cilën dyshohet se e kanë vjedhur në kantierët e gazsjellësit.

Nga operacioni u sekuestruan;
7080 litra naftë
Një mjet kamion, i markës 'Mercedes Benz'
Një mjet fuoristradë i markës 'Range Rover'
6 aparate telefoni celular
225.100 lekë të reja
450 euro

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale, “Vjedhje, e kryer në bashkëpunim”, "Vjedhje e kryer duke shpërdoruar detyrën" parashikuar nga nenet 134/3, 25 dhe 135 të Kodit Penal.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • bedri: 19/10/2018 16:22

    titulli duhet te ishte Berat, po vidhnin naftë te TAP kapen 'mat' tre autorët me kamionin me 7 mijë litra , :):):):) ska gje heres tjeter

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Qeveri teknike? Braçe i prerë me opozitën: Koha kur pushtetet vendoseshin në tavolinë ka marrë fund! Te ‘Dezinformimi’ nuk i marr me zor

Qeveri teknike? Braçe i prerë me opozitën: Koha kur pushtetet vendoseshin në tavolinë ka marrë fund! Te ‘Dezinformimi’ nuk i marr me zor