Berat/ Zjarri përfshin banesën në lagjen ‘Dëshmorët e Kombit’, ndërhyjnë zjarrfikëset

BERAT - Një zjarr ka rënë në një banesë private, rreth orës 16:00 të ditës së sotme, në lagjen "Dëshmorët e Kombit" në Berat.

Zjarri i rënë në këtë lagje është parë nga banorët përreth, të cilët kanë njoftuar zjarrëfikësit.

Ndërhyrja e shpejtë e zjarrfikësve ka sjellë neutralizimin e flakëve dhe shuarjen në një kohë të shkurtër.

Fatmirësisht në banesë nuk kishte asnjeri në momentin e rënies së zjarrit, që paraprakisht mendohet të jetë shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Si pasojë e zjarrit është djegur njëra nga dhomat e katit të parë të banesës së shtetasit A.Merko.

K.M/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Frutat me pak sheqer, ja pse duhet ti përfshini në dietën tuaj

Frutat me pak sheqer, ja pse duhet ti përfshini në dietën tuaj