Berisha: I kam thënë kompanisë që punonte për fitoren e PD-së se Basha është lider i thyer! Kam bërë gjithçka për të lartësuar figurën e tij! Opozitar i vetëm ishte Meta në zgjedhja

 

Sali Berisha e ka cilësuar Lulzim Bashën një lider të thyer dhe për këtë dha argumentet e tij.

"2019-21 mund ta keni venë re se kam bërë gjithçka për lartësimin e tij për të dalë fitimtarë PD, por ama kompanisë së huaj që punonte për fitoren tonë i kam tghënë meqë po më pyesn i, Zotëria është lider i thyer. Ata u tërhoqën, e ka thyer veten i thashë se në 2017 kur bëri listat, nxorri eksponetët e PD , i ekzekutoi politikisht me pritë, e morën vesh nga radoi se nuk janë në lista. E dyta u bë një marrëveshje. Pas javës së parë doli, Basha është djali i mirë, Ilir Meta doli i vetëm opozitar ne figuronin aleatë të Ramës, i them që i ke futur thikë militantëve të PD. Zbrotëm me rezultatin më trë dobët të PD, më të dobët se 1997. U përpoqa që të ngjitet si lider, 4 muaj para zgjedhjeve u them se nuk është ngjitur, ktheni tehun të lartësojmë partinë se nuk i fitojmë zgjedhjet me PD. Zotëritë e kishin kontratën, dhe si bëri fushatë presidenciale, vetëm me një kamioncinë dhe dilte me 19% besim te zgjedhësit", tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha e quan Bashën ish-kryetar të PD: Mbledhim 1500 firma të anëtarëve të Kuvendit Kombëtar për Referendum! Ju kërkoj falje se nuk e dija që e mbështesnit vetëm prej meje!


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Deputeti që bleu për 100 mijë lekë apartament në Tiranë, Xhelal Mziu vilë me ‘punë krahu në Greqi’, ligjvënësja që i financoi babai shtëpinë 210 mijë euro