Berisha kundërshton Ramën: Në
Jug investuam në 18 projekte 

Berisha kundërshton Ramën: Në<br />Jug investuam në 18 projekte 
Ish Kryeministri i vendit Sali Berisha ka hedhur poshtë deklaratën e bërë nga Kryeministri Edi Rama sot në Sarandë, sipas të cilit investimet në Jug kanë qenë minimale nga qeverisja 8 jeçare e Sali Berishës.

Në reagim, Berisha liston investimet e bëra prej qeverisë së drejtuar prej tij, duke theksuar se Rama po gënjen qytetarët.

Këto deklarata Berisha i ka bërë në rrjetin social “Facebook”.

 

Ja statusi i tij i plotë në “Facebook”.

 

I semure psiqik apo nihilist fanatik e i paftyre?

Te dashur miq, meqe Edi Rama, i semuri psiqik qe nuk njeh realitet tjeter perveç atij qe krijon mendja e tij e semure, deklaroi se qeveria e PD nuk e kishte pare fare Bregun dhe nuk ka bere investime pertej Llogarase. Po ju paraqes ketu me poshte qytetareve te bregut, Sarandes, Delvines dhe mbare Shqiperise, te cilet Nastradini i konsideron si qenie per ti tallur dhe mashtruar, nje liste te shkurtuar te investimeve kryesore, te cilat paraqesin mbi 205 milione euro investime nga qeveria e PD ne 8 vitet e saj.

1. Plani i Zhvillimit te Zones se Bregut te Jugut. Plan i hartuar me kompani Britaniko-Austriake jashte njollave klienteliste te Edvinit dhe qe mbetet edhe sot i vetmi Plan territori i botuar ne Shqiperi.
2. Rruga kombetare peisazhike e bregdetit te Jonit - Llogara-Dhermi-Sarande permbi 87 km;
3. Rruga Sarande - Butrint - 18 km e gjate e realizuar ndonese me protesta dhe lot krokodile te edvinit
4. Rruga e Malit te Milese -18 km dhe qe realizon sjelljen e gjithe prodhimeve bujqesore te zones se zhvilluar te Xares - per te cilen le te pyes dhe Dhimone tij;
5. Rruga Sarande - Qafe-Bote - 34 km 
6. Porti i Sarandes me Terminalin e ri te Pasagjereve qe mundesoi per here te pare ankorimin e Krocerave te medha turistike,
7. Impianti i Trajtimit te Ujerave te Ndotura te Sarandes;
8. Landfilli i Sarandes;
9. Ujesjellesi dhe KUZ te Sarandes;
10.Rrjeti inxhinierik te KUZ per Himaren;
11.Ujesjelles ne Gjileke (Dhermi), Vuno, Himare, Lukove, Ksamil, etj.
12.Rruget e aksesit ne plazhe nga rruga kombetare: Dhrale, Drimadhe, Dhermi, Ilias-Manastir i Shen Theodhorit, Jal, Livadhe, Qeparo, Shen Vasil, Ksamil, etj.
13.Rruga kembesore dhe sheshi Petro Marko ne Dhermi,
14.Rruga unazore e Himares
15.Rruga e kalase ne Borsh, etj.
16.Rruga e Finiqit
17- Rikonstruksion i plote i Heceve Bistrica Bistrica 2
-Financim i projekteve te 1200 fermerve,ullij,agrume,blegtori.

Ketu nuk po permend fare investimet mbi Llogara dhe investimet ne rrjetin energjitik te Sarandes, Delvines, Bregut apo investimet ne shendetesi dhe ndertimin dhe rindertimin e dhjetera shkollave, kopshteve, ngritjen e universitetit te Sarandes, etj.

Me kete rast i them ketij nihilisti qe nuk dihet nese e ka kete qendrim si pasoje e semundjes mendore apo ligesise dhe urrejtjes, duhet te gjeje ndonje genjeshter tjeter pasi keto investime qytetaret e Sarandes, te Delvines dhe Bregut i kane te qarta dhe te prekshme.


Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri